search
top

Aile Kitapları

Ailesiyle birlikte akşamları dinî bilgileri öğrenmek amacıyla kitap okumak ve ders yapmak isteyenler!

Haftalık düzenli dinî ders ve sohbet yapanlar!

Vaizler, imamlar ve müezzinler!

Derslerinde yardımcı kaynak arayan eğitimciler!

İslamî konuları konular halinde okumak ve öğrenmek isteyenler!

“Gümüş Kalemler” yazar grubu tarafından hazırlanan ve Ensar Neşriyat tarafından hazırlanan Kur’an Işığında Ailemizle 52 Ders kitabı Kur’an, Hadis, Ahlak ve Siyer kitaplarından oluşan serinin ilkidir. Her bir konunun akşamları aile fertleriyle birlikte sesli olarak okunması düşünülmüştür. Konular ortalama yarım saatlik bir zaman diliminde okunabileceği varsayılmıştır.

Haftada bir gün ders yapmak isteyenler Kur’an kitabı ile başlayabilir. Bu kitap bittikten sonra serinin ikinci kitabı olan Hadis kitabını takip edebilirler. Daha sonra ise sırasıyla Ahlak ve Siyer kitapları okunabilir. Bu yöntemle yılda bir kitap okunur. İlk hafta Kur’an, sonraki hafta Hadis, ondan sonraki hafta Ahlak ve nihayet Siyer dersleri de yapılabilir. Böylece dönüşümlü olarak dört kitap da takip edilmiş olur. İsteyen haftanın dört günü her bir kitaptan bir ders de yapabilir. Böylece dört kitap bir yılda bitmiş olur.

Bu seride yer alan kitaplar aileler için bir kaynak niteliği taşıdığı gibi özellikle din görevlilerinin vaaz ve hutbeleri için de başvuru kitabı olabilecek niteliktedir. Ayrıca bu kitaplar hazırlanırken hanımlar arasındaki sohbet, okuma ve dersler, apartman, aile ve iş toplantılarında da okunabileceği göz önünde bulundurulmuştur. Bu amaçla kitabın dili herkesin anlayabileceği sade ve yalın olmasına azami özen gösterilmiştir.

GÜMÜŞ KALEMLER, her biri uzman eğitimci olan ve uzun süredir birlikte pek çok eser ortaya koyan Ahmet YAPICI, Dr. Ahmet EKŞİ, Ahmet MEYDAN, Dr. Ahmet TÜRKAN, Ekrem ÖZBAY, Yrd. Doç. Ramazan ŞAHAN, Mehmet BAYDAŞ, Ali Sacit TÜRKER, Eyüp KOÇ ve Yrd. Doç. Eşref ALTAŞ‘tan oluşan bir yazar grubudur.

Yorum Yapın

You must be logged in to post a comment.

top